انواع وسایل نقلیه

انواع وسایل نقلیه طبیعت گردی و گردشگری

اگر شما هم علاقه مند به طبیعت گردی و گردشگری دسته جمعی باشید حتما همیشه دغدغه سفر با یک وسیله نقلیه مناسب را داشته اید. که با توجه به مقصد و طول مسیر و جاذبه های گردشگری … کارایی ، راحت بودن و میزان سلامت و امنیت می توان یکی از انواع وسایل نقلیه را انتخاب نمود. چرا که سیستم حمل و نقل یکی از نکات اصلی گردشگری و طییعت گردی است که میتواند در تجربه و لذتی که از سفر شامل حال افراد می شود نقش مهمی را داشته باشد.

انواع وسایل نقلیه

رنت باس با توجه به امکانات موجود، ظرفیت سفر و تعداد هم سفران، هزینه های تمام شده، طول، مسافت و نوع مسیرو سایر نکات فنی … انواع وسایل نقلیه طبیعت گردی گروهی را به شما پیشنهاد میدهد که انواع وسایل نقلیه عبارت اند از : ون برای سفرهای گروهی تا 10 نفر ، مینی بوس برای سفرهای گروهی تا 16 نفر، میدل باس برای سفر های گروهی تا 28 نفر و اتوبوس برای سفرهای گروهی تا 40 نفر مورد استفاده قرار می گیرند.

نکات مهمی که در انتخاب وسیله نقلیه میتوان به آن اشاره کرد

دلایل استفاده و انتخاب اتوبوس:

  1. امکان افزایش تعداد نفرات در صورت نیاز
  2. آسایش و راحتی بیشتر برای مسافران
  3. وجود یخچال و آب سرد کن
  4. داشتن صندوق بار بزرگ
  5. امکان استراحت به نسبت مناسب برای سفرهای شب رو

اتوبوس

اتوبوس یک وسیله نقلیه عمومی است. اتوبوس ها معمولا به دسته بندی های متفاوتی دارند. مثلا در حوزه سرویس دهی به 3 دسته درون شهری و برون شهری و مسافرتی تقسیم می شوند و یا براساس تعداد طبقه به 3 دسته یک طبقه، دو طبقه، دو طبقه کوتاه تقسیم می شوند. اانواع اتوبوس ها را بر اساس سوخت مصرفی شامل اتوبوس برقی، ژیروباس، اتوبوس دیزلی یا گازوئیلی، اتوبوس گازی، اتوبوس هیبرید الکتریکی، اتوبوس دوگانه سوز و اتوبوس هیدروژنی تقسیم کنیم.

 

میدل باس

این وسیله نقلیه از سال 84 وارد صنعت حمل و نقل ایران شد. این وسیله گردشگری که اغلب گردشگران و طبیعت گردها از آن استفاده می کنند از لحاظ گنجایش از اتوبوس کوچکتر و از مینی بوس بزرگتر است و تعداد مسافران آن از 31 تا 33 نفر میتواند متغیر باشد، برا ی سفرهای 1 تا 3 روزه میتواند مناسب باشد.

مینی بوس

این مدل از وسایل نقلیه اصولا دارای سیستم صوتی و کولر هستند، برای مسیرهای کوهستانی و یا مسیرهایی تا 300 کیلومتر مناسب است. برای سفرهای یک روزه و گاهی اجبارا چند روزه میتوان استفاده کرد.امکان تردد این نوع وسیله نقلیه در نقاط مختلف شهرها و همچنین به نزدیکترین نقاط گردشگری وجود دارد

 

خدمات اجاره اتوبوس رنت باس

مناسب ترین خودرو جهت گردشگری و طبیعت گردی،با بهترین خدمات و هزینه را از اجاره اتوبوس رنت باس بخواهید

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + هفت =